Bez krzesła biurowego, występującego najczęściej w postaci mebla obrotowego, nie wyobrażamy sobie często naszej codziennej pracy i życia. Nic w tym dziwnego. Otaczamy się bowiem na co dzień tymi meblami, które pozostają nam absolutnie niezastąpione. Dlatego też warto znać kilka zasad właściwego doboru krzesła biurowego. Jakich? O tym słów parę poniżej.

Maksymalna wygoda gwarantowana przez szeroki system różnorodnych regulacji – to absolutna podstawa w wyborze odpowiedniego krzesła biurowego. Tu pamiętać musimy, że większość z modeli dostępnych na rynku to modele obrotowe, dostępne na solidnej, zazwyczaj pięcioramiennej, podstawie.

Wybierając krzesło biurowe szczególną uwagę zwróćmy na jego oparcie – ma sięgać nam powyżej łopatek, a jego uwypuklona część znajdować ma się dokładnie na wysokości części lędźwiowej naszego kręgosłupa. Podłokietniki w krześle biurowym są dodatkiem równie niezastąpionym – to one gwarantują bowiem dostęp do maksymalnej wygody pracy w pozycji siedzącej i nie obciążają zbyt mocno kondycji naszych łokci ani ramion.

Wybierając krzesło biurowe zwrócić powinniśmy też baczną uwagę na rodzaj wypełnienia mebla. Wśród tych najczęściej występujących dominuje rzecz jasna pianka, ale z punktu widzenia użytkownika – jest ona wyborem bardzo dobrym i polecanym.

Standardowy fotel biurowy to wybór konsumencki padający najczęściej. Jednak nie jest w żadnym wypadku tak, że decydujemy się głównie i jedynie na jego zakup. Wielu inwestorów pragnących komfortowo wyposażyć swoje prestiżowe gabinety, decyduje się raczej na zakup solidnych foteli o tapicerce ze skóry naturalnej.