Poszukując idealnego fotela często zwracamy głównie uwagę na jego wygląd. Atrakcyjność wizualna staje się więc znacznym priorytetem. Nie możemy jednak zapominać także i o naszym zdrowiu – ono jest równie ważne. Jakie propozycje znajdziemy dziś na rynku meblowym jeśli o fotele chodzi?

Spędzając nawet kilka godzin dziennie w pozycji siedzącej, powinniśmy rozglądać się za fotelem ergonomicznym. Co oznacza ta nazwa? To nic innego, jak mebel najbardziej optymalnie dopasowany do ciała człowieka. Powinien posiadać więc nie tylko dopasowane siedzisko, ale równie wyprofilowany zagłówek, wygodne podłokietniki oraz posiadać taki kąt nachylenia, który będzie najbardziej zbliżony do naturalnej krzywizny ciała ludzkiego. Do tego musi być też w miarę elastyczny – tak, by mógł dopasować się do częstych zmian ułożenia ciała użytkownika.

Żelazną zasadą wartą zastosowania zarówno przy wyborze fotela do salonu, jak i biura, pozostaje sprawdzenie, czy mebel posiada dynamiczne siedzisko. Dynamiczne – czyli takie, które dostosowuje się do zmian pozycji. Cała konstrukcja fotela jest równie istotna – podobnie jak i oparcie, które w optymalnej opcji powinno być regulowane. Regulacja ta dotyczyć ma nie tylko kąta nachylenia, ale również i wysokości samego oparcia.

Świetnym dodatkiem do nowoczesnego fotela będzie także dopasowany podnóżek. To on właśnie zagwarantuje dostęp do sprawdzonych i komfortowych rozwiązań, przy czym regularne korzystanie z podnóżka sprzyjać będzie także znacznej poprawie kondycji krążenia krwi.