Dobre krzesło biurowe to z pewnością takie, które posłużyć będzie mogło latami. Przeglądając asortyment meblowy dostępny na rynku branżowym warto szczególnie przyglądać się tym modelom krzeseł, które są maksymalnie wyposażone. Najlepiej wybierać takie, które mają wiele różnych regulacji – nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się konieczność skorzystania z którejś z nich.

Jednymi z najważniejszych czynników, decydujących o funkcjonalności dobrego krzesła biurowego, pozostają możliwość regulowania wysokości siedziska, odchylenia oparcia, jak również dowolnego ustalania odległości między podłokietnikami. Do tego warto wybierać takie krzesła biurowe, które są jednocześnie lekkie i wyjątkowo stabilne. Aby można było mówić o solidnej konstrukcji na lata, warto zwrócić uwagę na bazę takiego krzesła – najlepiej, by tworzyła ją konstrukcja składająca się co najmniej 5 ramion.

Co więcej? Istotna staje się także powierzchnia siedziska. Ta powinna być maksymalnie płaska, by wygodnie się na niej siedziało nawet przez wiele godzin. Wielu praktyków dobrych rozwiązań zakupowych w dziedzinie krzeseł biurowych wskazuje również na konieczność odchylania przedniej połowy takiego siedziska ku tyłowi pod kątem jakiś 3 – 5 stopni.

Wybierając krzesło biurowe, warto zwrócić uwagę na jego wymiary. Wśród tych idealnych znajdują się następujące:

  • głębokość i szerokość siedziska – 40 cm
  • wysokość oparcia – 50 – 65 cm
  • zakres regulacji wysokości siedziska – od 40 do 50 cm

Posiłkując się powyższymi wskazówkami, takich właśnie krzeseł biurowych szukać najlepiej. I warto. Dla zdrowia, rzecz jasna.