Spędzając kilka, a czasem nawet i kilkanaście godzin w pozycji siedzącej, przy wykonywaniu obowiązków związanych z pracą biurową, zakup odpowiedniego krzesła biurowego jest co najmniej naszym obowiązkiem. W czasach jednak, gdy wybór asortymentu meblowego jest tak ogromny, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, by dokonać najlepszego wyboru z możliwych. Na co należy zwrócić uwagę przede wszystkim?

Kwestią podstawową jest możliwość dowolnej regulacji jak największej ilości elementów takiego fotela biurowego. Wysokość to podstawa, ale ważna staje się także możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia, wysokości i głębokości siedziska, jak również ustawień podłokietników czy zagłówka. Możliwości tej regulacji są niezwykle ważne dla zachowania zdrowej krzywizny kręgosłupa oraz niezbyt silnego obciążania odcinka lędźwiowego naszych pleców. W warunkach codziennej, ciągłej pracy w pozycji siedzącej, jest to co najmniej kwestia kluczowa.

Co więcej? Krzesło biurowe powinno być dopasowane wielkością do miejsca, w którym będzie się pracowało. Ważne, by mieścił się pod biurkiem i by można było w dowolnie wybrany przez nas sposób dosunąć je do miejsca pracy właśnie.

Przy wyborze krzesła biurowego kluczową kwestią pozostają także materiały wykorzystane w procesie produkcji. Tu warto postawić na te najwyższej klasy, by już po kilku miesiącach od użytkowania nie było widać znacznych przetarć czy niestetycznego i niepraktycznego ubijania się niejako wypełnienia piankowego siedziska bądź oparcia.